ŚLArt – Śladami Lokalnych Artystów.
Baza Twórców Regionalnych Miasta i Gminy Bierutów.

Fundament życia kulturalnego regionu często stanowią ludzie, którzy go zamieszkują a swoimi umiejętnościami i warsztatem tworzą jego najlepszą wizytówkę. Są to artyści, lokalni twórcy, rękodzielnicy i rzemieślnicy, którzy swoją sztuką oraz niezwykłym talentem rozsławiają często wieść o regionie, w którym działają i z którego pochodzą, daleko poza jego granicami. W połączeniu z kreatywnością, kunsztem oraz wyobraźnią miejscowych rękodzielników powstają dzieła warte uwagi z łatwością podbijające serca nawet najbardziej wymagających odbiorców. Wiedząc zatem, że w mieście i gminie Bierutów mamy tak zdolne osoby, uważamy, że nie możemy przejść obok tego co robią obojętnie, dlatego jako Ośrodek Kultury i Sportu w Bierutowie postanowiliśmy stworzyć projekt pod nazwą ŚLArt, poświęcony promocji szeroko pojętego, lokalnego rzemiosła artystycznego pod różnymi postaciami.

ŚLArt –  czyli Śladami Lokalnych Artystów. Jest to cykl opowieści o ludziach niezwykle kreatywnych, którzy odkrywają przed nami kawałek swojego świata. W cyklu, krótkich filmów prezentujemy sylwetki artystów z Miasta i Gminy Bierutów, reprezentujących wiele dziedzin sztuki i technik artystycznych takich jak: malarstwo, rzeźba, haft i rękodzieło artystyczne, kowalstwo oraz wiele innych.
Niektórzy są bardziej znani ze swojej artystycznej działalności, inni nieco mniej. To co ich łączy to radość z tego co robią i to, że są mocno związani z gminą Bierutów, chociaż niektórzy mieszkają poza nią. W ich rękach wszystko nabiera wyjątkowego wymiaru, rzeczy banalne i pospolite stają się natchnione, a zwyczajność przeistacza się w oryginalny i piękny świat wrażeń.

Wierzymy jednak, że wszystkie te osoby stanowią tylko część ogromnego potencjału, jaki tkwi w naszej gminie i zapewniamy, że sięgniemy po rozmaite sposoby dotarcia i poznania nowych, interesujących twórców. 

Pomysł stworzenia “Bazy Twórców Regionalnych Miasta i Gminy Bierutów” zrodził się w nas już jakiś czas temu. Chcieliśmy aby w jednym miejscu znaleźli się rękodzielnicy, artyści, rzemieślnicy z Bierutowa oraz 16 sołectw, które wchodzą w obszar działalności Ośrodka Kultury i Sportu w Bierutowie. W bazie tej może znaleźć się niemal każdy, kto sam tworzy przedmioty, maluje, rzeźbi, lepi, zwija, zawija, szyje czy też dzierga. Chcemy aby baza ta, stanowiła doskonałe źródło informacji dotyczące zakresu rękodzielnictwa na naszym terenie. 

Jeśli zatem tworzysz oryginalne rzeczy, zaprezentuj swoją pracę w folderze, który powstaje po to, by promować – to, co nasze, niepowtarzalne i unikatowe. Jednym słowem lokalne rękodzieło. Jesteśmy pewni, że są wśród nas są osoby, które tworzą z pasją niezwykłe rzeczy, często jednak pozostają one niezauważone, a ich prace schowane do “szuflady” w domowym zaciszu. Jeżeli tworzysz ciekawe rzeczy pokaż lokalnej społeczności swoje prace i dołącz do naszej bazy. Wystarczy wypełnić ten formularz -> Formularz zgłoszenia -Baza Twórców Regionalnych Miasta i Gminy Bierutów- i wysłać go na adres e-mail: okiswbierutowie@gmail.com lub wydrukować i złożyć w biurze Ośrodka Kultury i Sportu w Bierutowie przy ul Przyjaciół Żołnierza 14a. Do zgłoszenia należy dołączyć kilka zdjęć wykonywanych prac. 

ŚLArt - Śladami Lokalnych Artystów

 

No results found
Skip to content