Sportowcy z Miasta i Gminy Bierutów

Po bardzo pozytywnym odbiorze naszego projektu pod nazwą ŚLArt – Śladami Lokalnych Artystów,( projekt dostępny pod adresem-> https://okiswbierutowie.pl/slart/)  w którym prezentowaliśmy co 2 tygodnie sylwetki rękodzielników i artystów z Miasta i Gminy Bierutów, którzy odkrywali przed nami swoje talenty, pasje, zainteresowania postanowiliśmy pójść za ciosem i poszukać osób z terenu naszej gminy, uprawiających różne dyscypliny sportowe i osiągające w tym co robią nieprzeciętne wyniki, również rozsławiąjąc tym samym wieść o naszej gminie nie tylko w Polsce ale i na świecie.

Przede wszystkim chcemy zaznaczyć, iż bardzo nas cieszy, że tak wielu młodych mieszkańców Miasta i Gminy Bierutów uprawia sport i osiąga tak wspaniałe wyniki.

Mając zatem na względzie: podtrzymanie ducha sportowej rywalizacji, wychowawczą rolę, jaką rywalizacja ta pełni w procesie kształtowania postaw młodego pokolenia, popularyzację zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży oraz oczekiwania sporej grupy mieszkańców, wprowadziliśmy jako OKiS szereg działań mających na celu organizację jak najatrakcyjniejszych form zajęć sportowych o charakterze rekreacyjnym z elementami sportowej rywalizacji u najmłodszych mieszkańców Miasta i Gminy Bierutów ale także u osób dorosłych. Aktualnie przy wsparciu Ośrodka Kultury i Sportu w Bierutowie mieszkańcy Miasta i Gminy Bierutów mogą korzystać z następujących zajęć sportowych:

  • Sekcja tenisa stołowego (zajęcia otwarte: dzieci, młodzież, dorośli)
  • Sekcja koszykarska (dzieci, młodzież, dorośli)
  • Taniec nowoczesny z elementami akrobatyki (dzieci, młodzież)
  • Zajęcia fitness (młodzież, dorośli)
  • Warsztaty jogi (młodzież, dorośli)
  • Nordic Walking (dorośli)

Jako OKiS prowadzimy również szereg działań promujących sport na terenie Miasta i Gminy Bierutów, a także systematyczne wspieramy modernizację i rozszerzamy infrastrukturę sportową. Dzięki wspólnym, międzyinstytucjonalnym działaniom, dzieci i młodzież ale także osoby dorosłe z Miasta i Gminy Bierutów mają coraz lepsze warunki do rozwijania swoich sportowych talentów.

Sport ma moc zmieniania świata. Ma moc inspirującą, rzadką moc jednoczenia ludzi… (John Carlin).

  Moim debiutem był wygrany mecz 6:0 na Stadionie Wrocław z Ruchem Chorzów (13 maja 2017). W kolejnym sezonie pojawiłem się w wyjściowym składzie Śląska...

 Sportowcy z Miasta i Gminy Bierutów /  Bierutów / 139 odsłon

Skip to content