Zespół Zbytowianki

 

Zespół Zbytowianki działa od stycznia 2012 roku.

Inicjatorką wspólnego śpiewania była nauczycielka pani Krystyna Bujak, która korzystając z rodzinnej pamiątki jaką jest ponad 100-letnia kantyczka, uczyła piosenek i zachęcała mieszkanki wsi do ludowej twórczości.

Zbytowianki śpiewają piosenki ludowe z różnych regionów Polski. W Zbytowej, po wojnie, osiedliło się najwięcej Polaków z ziemi Kieleckiej i Krakowskiej. Nie słychać tego jeszcze w piosenkach zespołu ponieważ nie ma piosenek z przekazu osobistego najstarszych mieszkańców.

Promocją zespołu zajmuje się Pani Halina Krzemińska, której mąż wyrzeźbił drewnianą figurę Zbytowianki, która ozdabia teren przed świetlicą wiejską w Zbytowej.

Członkowie zespołu:
Halina Krzemińska (menadżer tel 600979234 )
Matylda Członkowska (instruktor muzyczny )
Urszula Zadka (skarbnik zespołu )
Krystyna Zadka, Renata Głąb, Barbara Matuszewska, Stanisława Ślazyk, Mariola Zadka, Teresa Musielak, Małgorzata Noga, Krystyna Sztal, Elżbieta Kuświk, Urszula Janiak, Danuta Wojtas, Beata Zbylut, Jadwiga Bestry, Oleńka Matuszewska (skrzypce i wokal ), Agnieszka Oleś, Regina Włodarczyk -Puchała, Jerzy Mastalerz-perkusja , Patrycja Pitra, Weronika Pitra, Wiktoria Kowalska, Aleksandra Kobryń, Justyna Kochańska.

Skip to content