14.04.2018 r odbył się w Bierutowie IV Otwarty Turniej Karate o Mistrzostwo Ziemi Bierutowskiej pod patronatem Burmistrza Bierutowa. Organizatorami imprezy byli Ośrodek Kultury i Sportu w Bierutowie oraz Szkoła Karate Wojciecha Włodarczyka. Jak co roku zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wystartowało 140 zawodników z sekcji SP 6 Oleśnica, SP 44 Wrocław, Jelcz Laskowice, Wrocławski Klub Karate Shotokan oraz sekcja z Bierutowa. Uczestnicy w wieku od 5 do 15 lat rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych w konkurencjach kata, kumite oraz kata drużynowe. Najlepszą zawodniczką Turnieju okazała się Dominika Lis z sekcji SP 44 Wrocław, a najlepszym zawodnikiem Oliwier Korzeniowski z Bierutowa.

W klasyfikacji ogólnej wygrała sekcja z Bierutowa, drugie miejsce zajęła sekcja SP 44 z Wrocławia, a trzecie miejsce SP 6 z Oleśnicy.

Impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia Burmistrza Bierutowa, pana Władysława Bogusława Kobiałki oraz sympatyków karate, którzy okazali bezinteresowną pomoc i szczególne zaangażowanie w organizację turnieju, na którym, oprócz rywalizacji sportowej, dzieci mogły skorzystać z dodatkowych atrakcji. Wśród nich znaleźli się: Stanisław Sosowski „DOMEX – LISTEWKA”, Paweł Kuligowski – MATERIAŁY BUDOWLANE, Sylwia Łyszczarz – BAR ŁYŻECZKA”, FRONERI POLSKA SP Z O.O., Małgorzata Derejczyk – GARMAŻERKA JAŚ I MAŁGOSIA, Mirosław Grabowski – UBEZPIECZENIA, Maria Bryłka – ANNA PLUS, Katarzyna Smolińska – SMOLIŃSKI PARTY, Zbigniew, Rafał i Anetta Powąska – PIEKARNIA, Roman Wolniak – MEGALODON, Małgorzata Kuligowska – SP Bierutów.

Wszystkim serdecznie dziękujemy w imieniu własnym i uczestników Turnieju.