Uwaga! Uwaga! Możemy powiedzieć to głośno! 11-12 czerwca 2022 r. wraz z burmistrzem Bierutowa Piotrem Sawickim zapraszamy Państwa na Wielkie Święto Miasta czyli Jarmark Bierutowski!

Przed nami dwa dni wspaniałej zabawy. Gwarantujemy najlepszą rozrywkę i tonę pozytywnych emocji! Więcej informacji na temat tegorocznego Jarmarku znajdziecie poniżej. 👇

Jarmark Bierutowski rozpoczynamy w sobotę 11 czerwca. Ten dzień zaplanowaliśmy koncertowo! 👩‍🎤👨‍🎤

Kto zatem zagra podczas tegorocznego Jarmarku Bierutowskiego?
🎵 Serię muzycznych występów rozpocznie o godz. 16:15 Karol Rajter, który nazywany jest polskim Ed Sheeranem przez wykonywanie na żywo utworów właśnie tego artysty. Karol jest uczestnikiem 12 edycji "The Voice od Poland", występuje solowo używając gitary i loopera, który zastępuje mu cały zespół i dzięki któremu zapętla grane frazy tworząc bogate aranżacje.

🎵 Po polskim Ed Sheeranie o godz. 17:00 na naszej scenie zaprezentuje się zespół Haja. Będzie Haja? Spodziewajcie się pięknych melodii, gitar niczym z lat osiemdziesiątych i historii, obok których nie przejdziecie obojętnie. Na froncie grupy stoi Angelika - wokalistka o głosie, który potrafi przenosić słuchaczy w czasie i przestrzeni. 

🎵  Godz. 18:00 to występ zespołu Flow up! pop-rockowy projekt muzyczny założony przez gitarzystę Tomasza Wolaka w 2017 roku we Wrocławiu. Muzyka przyjemna w odbiorze. Pozytywna. Melodyjna i brzmiąca nowocześnie. Świeża i prosta. A jednocześnie niosąca ze sobą odpowiednie przesłanie. Taki właśnie jest Flow Up!

🎵  O godz. 20:00 scena należeć będzie do GWIAZDY WIECZORU 🤩
SYLWIA GRZESZCZAK - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, słynąca z niezwykłego głosu oraz umiejętności gry na pianinie, których połączenie z wielką gracją i niebywałą łatwością przekuwa w kolejne hity. Sylwia Grzeszczak to jedna z najpopularniejszych gwiazd w Polsce. Jej płyty i piosenki cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a teledyski na YouTube zgarniają miliony wyświetleń. To ona jest autorką takich przebojów jak: Małe rzeczy, Sen o przeszłości, Księżniczka czy Tamta dziewczyna. Artystka ma na swoim koncie kilkanaście tysięcy sprzedanych płyt, wiele nagród muzycznych oraz rzeszę fanów.

🎵 Koncertową sobotę zakończy zabawa taneczna z zespołem Dexter która rozpocznie się o godz. 21:30. Zespół Dexter istnieje od października 2002 roku i liczy 2 osoby, są to Basia i Romek dla których muzyka to prawdziwa pasja i sposób na życie. Uniwersalna barwa głosu wokalistki pozwala jej na wykonywanie utworów głosem dziecka aż po męski rockowy głos zbliżony do formacji Feel czy O.N.A

Drugi dzień Jarmarku Bierutowskiego czyli niedzielę 12.06 rozpoczniemy na sportowo! 🏃🏃‍♀️

O godz. 14:30 w rynku rozpocznie się III Bierutowski Bieg Miejski, który stał się już tradycją podczas Jarmarku Bierutowskiego. Bieg główny rozpocznie się o godz. 15:00. Zapisy na bieg wyłącznie w formie elektronicznej na portalu datasport.pl pod adresem Zapisy na III Bierutowski Bieg Miejski. Obowiązuje ograniczona liczba miejsc. Dla wszystkich uczestników Biegu przewidziano jak zwykle przepiękne, pamiątkowe medale, na których tradycyjnie znajdzie się jeden z zabytków Bierutowa. Najlepsi zawodnicy zostaną nagrodzeni pucharami, które zostaną wręczone o godz. 16:20 na głównej scenie Jarmarku przy Hali Sportowo-Widowiskowej w Bierutowie.

👉 Od godz. 16:30 do godz. 19:30 na scenie prezentować będą się lokalne grupy artystyczne, tj. dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Bierutowie oraz Przedszkola Miejskiego, młodzieżowe i dziecięce grupy taneczne działające przy Ośrodku Kultury i Sportu w Bierutowie oraz Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy prowadzone przez Panią Jadwigę Jagodę Kalcowską, pokaz fitness-zumba w wykonaniu seniorów z Klubu Senior+, Zumba - Beata Chabior oraz występ zespołu ZBYTOWIANKI.

👉 Drugi dzień Jarmarku zakończymy muzycznym akcentem. O godz. 20:00 na scenie wystąpi zespół REDLIN. Czyli najlepszy folkowy SHOW w Polsce!!! Muzyka bliska ludziom, okraszona energią i nowoczesnym brzmieniem! Wspólny śpiew, dynamiczne tańce i fantastyczny kontakt z widownią! 

O pyszne jedzenie z różnych stron świata podczas Jarmarku zadba kilkanaście Food Trucków. Zimne napoje zapewnia natomiast lokalny dostawca Rimini Pizza&Kebab Biertuów. Z kolei o pyszne lody i gofry zadba lodziarnia Świdrlove. Dodatkowo przez dwa dni trwania imprezy będą takie atrakcje jak stoiska rękodzielnicze gdzie będzie można nabyć przeróżne wspaniałości oraz Strefa KIDS, w której będzie czekało mnóstwo atrakcji na najmłodszych uczestników imprezy.

Podczas Jarmarku będzie również prowadzona przez KS Widawa Bierutów - Loteria Fantowa, z której zebrany dochód zostanie przeznaczony na modernizację Stadionu Miejskiego w Bierutowie.

Jak widzicie czekają nas dwa dni wspaniałej rozrywki, dobrego jedzenia i wielu atrakcji w wyjątkowo radosnej atmosferze.
Nie może Was tam zabraknąć! My już nie możemy się doczekać! Do zobaczenia! 👋🙃

 

#JarmarkBierutowski #MiastoiGminaBierutów #OKiSwBierutowie #LGDdobrawidawa #BierutowskaGrupaBiegowa #WidawaBierutów #SylwiaGrzeszczak #TamtaDziewczyna #KarolRajter #Haja #FlowUpband #Dexter #Redlin #Zbytowianki #PrzedszkoleMiejskiewBierutowie #SzkołaPodstawowawBierutowie #ZUMBA #Taniec #KlubSenior+ #DniMiasta #Bierutów2022 #DniBierutowa #FoodTruck #LoteriaFantowa #StrfaArt #StrefaKids