Już w sobotę 9 kwietnia o godz. 13:00 oraz o godz. 16:00 w Zamku Książęcym w Bierutowie odbędzie się PREMIERA Spektaklu pt. “Królestwo”

reżyseria: Ania Rakowska
gra aktorska: Kolektyw Artystyczny Paradoks ( Bartek Marcinkowski, Karolina Kroczak, Kacper Naumiec, Wiktoria Kleszcz, Ula Rychlak, Zuzanna Zmyślona, Zuzanna Owczarek, Kamila Krzesak, Weronika Pierucka, Marcin Zdunek)

———————–
Odpowiedzi na pytanie – o czym jest Hamlet – można by szukać latami. To kopalnia treści, sensów i znaczeń. Jedno z najwybitniejszych dzieł Mistrza ze Stratfordu. To uniwersalna opowieść, która przełożona na aktualny kontekst staje się niewiarygodnie współczesna. A wszystko dlatego, iż dotyka najgłębszych mechanizmów ludzkiej psychiki i funkcjonowania jednostki w świecie.

O czym natomiast będzie nasz Hamlet czyli Królestwo?
Przede wszystkim o jednostce brutalnie miażdżonej przez system. O jednostce wyjątkowo wrażliwej, świadomej, utalentowanej, która staje bezradna wobec krwiożerczej władzy.
Scenariusz zawiera w sobie cytaty z George’a Orwella “Rok 1984”. Spektakl będzie rozgrywał się w kilku przestrzeniach zamkowych i będzie oglądany na stojąco. W czasie jego trwania widz może się przemieszczać i oglądać akcję z różnych perspektyw. Zasada ta nawiązuje do tradycji teatru elżbietańskiego i specyficznej konstrukcji elżbietańskiego teatru.

Ania Rakowska – reżyserka spektaklu, dyplomowa aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu; od dwunastu lat pracuje jako instruktor teatralny – naucza sztuki aktorskiej, pisze adaptacje i reżyseruje. Swoim uczniom stara się przekazywać pasję do odkrywania dzieł Szekspira i wiersza klasycznego.

Jest także współzałożycielką niezależnej grupy Teatr Strefa Otwarta powołanej w celu badania twórczości Williama Szekspira i przekładania jej na współczesny język teatru.
Współpracuje z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim przy realizacji Festiwalu Szekspirowskiego.