Zapraszamy na ostatnie w tym tygodniu zajęcia online, które odbędą się już jutro 14.05. tj. czwartek o godz. 10:00. Są to warsztaty nagrywania i edycji dźwięku w darmowych programach DAW (digital audio workstation). 🎛️

W serii krótkich filmów zostaną zaprezentowane praktyczne podstawy pracy z dźwiękiem w programach Cakewalk by Bandlab i Waveform 11. Są to profesjonalne programy używane w studiach nagraniowych, a dostępne bezpłatnie. Nacisk będzie kładziony na praktykę, więc zostaną omówione w skrócie typowe sytuacje: jak nagrać swój śpiew (albo grę na instrumencie) do podkładu, jak poprawić brzmienie nagrania mowy, jak posługiwać się wirtualnymi instrumentami?

Docelowym odbiorcą warsztatów jest młodzież szkolna (klasy 4-7), co jednak nie stanowi żadnego ograniczenia. W filmach nie będzie raczej rozważań teoretycznych ani akademickiego wykładu z akustyki. Chodzi o działanie praktyczne, aby nie zainteresowany aspektami technicznymi uczeń lub uczennica klasy czwartej szkoły podstawowej mogli jak najszybciej zacząć nagrywać i komponować swoje utwory.

Tematem pierwszych zajęć jest: “Nagrywanie melodii do podkładu w programie Cakewalk”. 🎛️🎧

Zajęcia prowadzi Beniamin Głuszek, z wykształcenia teoretyk muzyki, zajmujący się interaktywną muzyką elektroniczną, którą prezentował na wystawach w Czechach, Holandii, Szkocji oraz podczas najważniejszych krajowych festiwali poświęconych muzyce współczesnej.