22.04.2021 r. obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. 🌏💧🌳

Już dzisiaj wspólnie z Piotr Sawicki - Burmistrz BierutowaGminna Spółka Komunalna Bierkom Sp z o.o. oraz Sołtysami z gminy Bierutów rozpoczynamy akcję "Sprzątamy-Zmieniamy". Akcja trwa od 22 do 26 kwietnia.

Na wspólne sprzątanie Bierutowa zapraszamy w niedzielę 25 kwietnia o godz. 15:00. 🕒 Spotykamy się przy Hali Sportowo Widowiskowej w Bierutowie.
Wspólne sprzątanie organizowane jest również w sołectwach gminy Bierutów. Szczegółowe informacje o czasie i miejscu spotkania można znaleźć na tablicach informacyjnych oraz bezpośrednio u Sołtysów.

Jeśli w tym dniu nie możesz być razem z nami, nic się nie martw😉 Akcja trwa od 22 do 26 kwietnia. Możesz zatem uporządkować np. przydrożny teren podczas popołudniowego spaceru. 🚶‍♀️🚶‍♂️

Pamiętaj. Wspólnie możemy przywrócić piękno przyrody w naszym otoczeniu !

 Rękawiczki oraz worki na śmieci do pobrania w siedzibie OKiS w Bierutowie ul. Przyjaciół Żołnierza 14a oraz u Sołtysów.

 Zebrane śmieci możesz pozostawić w kontenerze przy Hali-Sportowo Widowiskowej w Bierutowie ul. Krasińskiego 3 lub w specjalnie przygotowanym punkcie na terenie wsi, o którym poinformuje Sołtys.

✅ Jeśli nie możesz być z nami podczas wspólnego sprzątania, zrób zdjęcie w trakcie akcji zbierania śmieci tj. 22-26.04 i wyślij nam je na adres kontakt@okiswbierutowie.pl lub na Ośrodek Kultury i Sportu w Bierutowie. W zamian za udział w akcji odbierz zielony krzew. 🌳 Krzewy po zakończonej akcji będą do odebrania w siedzibie OKiS oraz u Sołtysów.

Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.
Pamiętajmy, że nie tylko w Dzień Ziemi ale każdego dnia jesteśmy odpowiedzialni za środowisko, w którym żyjemy. Nie wyrzucajmy, segregujmy odpowiedzialnie!