🇵🇱🇵🇱🇵🇱 Witaj maj, 3 maj! 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

W tym roku mija już 230 lat od radosnego majowego poranka, kiedy wołano: „WIWAT KRÓL! WIWAT SEJM! WIWAT WSZYSTKIE STANY!
Dzień 3 maja jest wspaniałą okazją by uzmysłowić dzieciom rolę i znaczenie takich słów jak: Ojczyzna, Patriotyzm. Daje też możliwość przybliżenia kilku faktów z historii Polski, często zapomnianych przez dzieci.
 
W tym roku obchodzimy tę uroczystość w nieco innych okolicznościach. Zaprosiliśmy dzieci z klas I-VIII Szkół Podstawowych z terenu Miasta i Gminy Bierutów do wzięcia udziału w “Konkursie plastycznym z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja”.
Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej na temat wydarzeń, bohaterów i symboli związanych z uchwaleniem w 1791 roku Konstytucji 3 maja.
29 kwietnia 2021 r. komisja konkursowa w składzie:
👉 Zastępca Burmistrza Bierutowa – Rafał Nowowiejski
👉 Przewodnicząca Rady Rodziców SP w Bierutowie – Justyna Pietroń
👉 Dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Bierutowie – Grzegorz Zmarzły
wyłoniła zwycięzców naszego konkursu. 🤩
 
W poniższym materiale wideo prezentujemy wszystkie nadesłane prace oraz przedstawiamy relację z wyboru zwycięzców w naszym konkursie.
🥇🥈🥉. Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY 🙂 i dziękujemy za Wasze zgłoszenia. Bardzo cieszy nas fakt tak dużego zainteresowania konkursem. Obserwujcie nasze profile społecznościowe i wypatrujcie na horyzoncie kolejnych niespodzianek. ☺️
 
Witaj maj, piękny maj,
U Polaków błogi raj.