Szanowni Państwo,

jako nieformalna grupa pn. #DziałamywBierutowie, składająca się z trzech osób w składzie Akcja Filmowanie – Rafał Wysocki, Konrad Galicki i Grzegorz Zmarzły, udało nam się pozyskać mini grant na działanie w ramach zadania „Dolny Śląsk – region silny społecznie. Regranting dla młodych NGO i grup nieformalnych.” współfinansowanego ze środków otrzymanych od Stowarzyszenie Odra – Niemen na zlecenie Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

W ramach zadania stworzyliśmy projekt pod nazwą “Seniorzy w akcji – nowe opowieści o Bierutowie👵👴 Celem projektu jest zaktywizowanie seniorów i kształtowanie umiejętności korzystania z technik nowych mediów 📸 poprzez zrealizowanie „na nowo” lokalnych legend i bajek. W tym celu została stworzona grupa osób, seniorów, którzy wspólnie tworzyli i realizowali projekt. Uczestnicy projektu mieli za zadanie zrealizować za pomocą animacji poklatkowej jedną z lokalnych legend na podstawie publikacji pt. “Historie, legendy i podania o mieście i gminie Bierutów” autorstwa Marka Krzysztofa Bińkowskiego oraz napisać w oparciu o wybraną legendę baśń z ilustracjami. Animacja oraz wydana baśń będzie prezentowana w miejscowym przedszkolu i szkołach oraz dostępna jest w wersji cyfrowej na zasadzie wolnej licencji. Zadanie realizowaliśmy od listopada 2021 r. Spotykaliśmy się z seniorami w Ośrodku Kultury i Sportu w Bierutowie gdzie uczestniczyli w szeregu zajęć przewidzianych w projekcie takich jak:
🎞️ warsztaty animacji poklatkowej,
🔊
warsztaty sound designu,
🗣️
storytelling,
🎬
oraz wspólne tworzenie scenariusza i pisanie baśni.

Nasza wspaniała przygoda dobiegła już końca jednak wierzymy, że to nie koniec wspólnych działań 🙂 Z tak fantastyczną grupą seniorów można “góry przenosić”. 💪 Poniżej zamieszczamy fotorelację z naszych spotkań 📸👇-a działo się naprawdę sporo-, publikację powstałej książki w formacie pdf oraz zrealizowany przez uczestników film w animacji poklatkowej.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w projekt serdecznie dziękujemy 💚 Bez Was drodzy seniorzy by się to nie udało!

𝘗𝘳𝘰𝘫𝘦𝘬𝘵 “𝘚𝘦𝘯𝘪𝘰𝘳𝘻𝘺 𝘸 𝘢𝘬𝘤𝘫𝘪 – 𝘯𝘰𝘸𝘦 𝘰𝘱𝘰𝘸𝘪𝘦𝘴́𝘤𝘪 𝘰 𝘉𝘪𝘦𝘳𝘶𝘵𝘰𝘸𝘪𝘦” 𝘸 𝘳𝘢𝘮𝘢𝘤𝘩 𝘻𝘢𝘥𝘢𝘯𝘪𝘢 „𝘋𝘰𝘭𝘯𝘺 𝘚́𝘭𝘢̨𝘴𝘬 – 𝘳𝘦𝘨𝘪𝘰𝘯 𝘴𝘪𝘭𝘯𝘺 𝘴𝘱𝘰ł𝘦𝘤𝘻𝘯𝘪𝘦. 𝘙𝘦𝘨𝘳𝘢𝘯𝘵𝘪𝘯𝘨 𝘥𝘭𝘢 𝘮ł𝘰𝘥𝘺𝘤𝘩 𝘕𝘎𝘖 𝘪 𝘨𝘳𝘶𝘱 𝘯𝘪𝘦𝘧𝘰𝘳𝘮𝘢𝘭𝘯𝘺𝘤𝘩.” 𝘞𝘴𝘱𝘰́ł𝘧𝘪𝘯𝘢𝘯𝘴𝘰𝘸𝘢𝘯𝘺 𝘫𝘦𝘴𝘵 𝘻𝘦 𝘴́𝘳𝘰𝘥𝘬𝘰́𝘸 𝘰𝘵𝘳𝘻𝘺𝘮𝘢𝘯𝘺𝘤𝘩 𝘰𝘥 𝘚𝘵𝘰𝘸𝘢𝘳𝘻𝘺𝘴𝘻𝘦𝘯𝘪𝘢 𝘖𝘥𝘳𝘢 𝘕𝘪𝘦𝘮𝘦𝘯 𝘯𝘢 𝘻𝘭𝘦𝘤𝘦𝘯𝘪𝘦 𝘕𝘢𝘳𝘰𝘥𝘰𝘸𝘦𝘨𝘰 𝘐𝘯𝘴𝘵𝘺𝘵𝘶𝘵𝘶 𝘞𝘰𝘭𝘯𝘰𝘴́𝘤𝘪 – 𝘊𝘦𝘯𝘵𝘳𝘶𝘮 𝘙𝘰𝘻𝘸𝘰𝘫𝘶 𝘚𝘱𝘰ł𝘦𝘤𝘻𝘦𝘯́𝘴𝘵𝘸𝘢 𝘖𝘣𝘺𝘸𝘢𝘵𝘦𝘭𝘴𝘬𝘪𝘦𝘨𝘰.

📕 DO POBRANIA PUBLIKACJA W FORMACIE PDF:
📄 Zimowa Przygoda nad Widawą – Seniorzy w akcji – nowe opowieści o Bierutowie. pdf

🎬 ANIMACJA POKLATKOWA:

📸 GALERIA ZDJĘCIOWA: