Historie do książki o podróżach jeża spod miasta Zgierza są już gotowe! Historie powstały dzięki zaangażowaniu instytucji kultury oraz mieszkanek i mieszkańców z 10 polskich miast i miejscowości. Pośród tych miast jest także Bierutów. To w naszym mieście powstała jedna z części książki o przygodach małego jeża zatytułowana jako "Rycerska przygoda jeża". Historie tworzyła międzypokoleniowa grupa - młodzież z Bierutowskiej Drużyny Rycerskiej Klubu "STER" działającej przy Stowarzyszeniu Rozwoju Ziemi Bierutowskiej im. Romka Kazimierskiego w Bierutowie przy wsparciu Magdaleny Lisowskiej - lokalnej społeczniczki: Fabian Dworzecki, Malwina Dworzecka, Hubert Pasternak, Alicja Pasternak, Jagoda Pawelec, Marcin Gajek, Kacper Moga, Dominik Dębski, Wiktoria Picheta, Hubert Trawiński, Jakub Poźniak, Nicole Kwartnik, Kevin Kwartnik, Kornelia Jaśko, Barbara Kowalska - animatorka grupy, Grzegorz Zmarzły - dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Bierutowie.

W efekcie pracy wielu osób powstała publikacja do zapoznania, z którą zapraszamy poniżej w formie cyfrowej, jako książka w formacie pdf oraz audiobook, a niedługo w formie drukowanej.

Podróże Jeża spod miasta Zgierza - jest to publikacja, która powstała w ramach projektu Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu pn. „Podróże jeża spod miasta Zgierza”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2021”.