W Ośrodku Kultury i Sportu w Bierutowie trwają przygotowania do ferii zimowych, które w tym roku trwać będą od 28 stycznia do 8 lutego 2019r.
Przez całe ferie w OKiS w Bierutowie oraz w wybrane dni w świetlicach wiejskich w miejscowościach: Wabienice, Gorzesław, Solniki Wielkie, Solniki Małe, Jemielna, Zawidowice, Zbytowa, Karwiniec i Posadowice trwać będą zajęcia dla dzieci i młodzieży. Dla chętnych, którzy chcą kreatywnie spędzić czas proponujemy udział w zajęciach takich jak: warsztaty gry w Zośkę, szachy japońskie „Złapmy Lwa”, zajęcia 3...2...1...Internet, gry stolikowe a także zajęcia sportowe – koszykówka, piłka nożna, siatkówka, tenis stołowy, badminton.

Po raz pierwszy w naszym ośrodku odbędą się warsztaty gry w Zośkę – poprowadzi je wieloletni pasjonat tej dyscypliny sportu Rafał Kaleta - wielokrotny złoty medalista Mistrzostw Świata, Europy oraz Polski. Rafał bierze także udział w mistrzostwach innych krajów: Czech, Niemiec, Austrii, Francji gdzie również zdobywa medale, których na koncie ma do tej pory 84.

Warsztaty gry w szachy japońskie „Złapmy Lwa” – poprowadzi Wojciech Jedynak – pasjonat Japonii i japońskich szachów shogi w których zdobył mistrzostwo Polski w 2016 r. Od 2017 roku pracuje jako specjalista od zastosowania metod szachowych w edukacji w Ei System wydawcy "Złapmy Lwa", czyli uproszonej wersji japońskich szachów dla dzieci i nie tylko.

Zajęcia 3...2...1...Internet – poprowadzi Konrad Galicki – na zajęciach dowiemy się m.in.: w jaki sposób można wykorzystywać Internet w codziennym życiu, jakie korzyści płyną z bezpiecznego korzystania z Internetu, jak się zachować w sytuacji zagrożenia online, do kogo udać się po pomoc w razie zetknięcia się z zagrożeniem w sieci. Będzie to swoista nauka poprzez zabawę. Dodatkowo każdy uczestnik na koniec zajęć otrzyma imienny drukowany dyplom zostania Sieciakiem!

Udział w zajęciach dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Bierutów jest bezpłatny. Z powodów organizacyjnych obowiązują zapisy w OKiS w Bierutowie ul. Przyjaciół Żołnierza 14A.