Informacje o wycieczce do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau organizowanej przez Ośrodek Kultury i Sportu w Bierutowie w dniu 20.11.2021 r.

 • Wycieczka przeznaczona jest dla mieszkańców Miasta i Gminy Bierutów.
 •  Wyjazd autokarem do Oświęcimia – Sobota 20.11.2021 r. – zbiórka godz. 7:00 na przystanku PKS w Bierutowie.
 • Wyjazd z Bierutowa godz. 6:30.
 •  Planowany przyjazd do Oświęcimia ok. godz. 10:00
 • Zwiedzanie Muzeum w godz. 11.00 – 14.30
 • Czas wolny w Oświęcimiu w godz. 15:00-17:00
 • Wyżywienie we własnym zakresie.
 •  Wyjazd z Oświęcimia godz. 17:30
 •  Planowany powrót do Bierutowa ok. godz. 21.00
 •  Kierownik wycieczki: Barbara Kowalska, tel. 663 166 188

Koszt wyjazdu:

 • 95 zł – Cena zawiera: transport autokarem, ubezpieczenie NNW, zwiedzanie byłych obozów Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau z edukatorem-przewodnikiem tj. zwiedzanie wystawy stałej oraz obiektów na terenie obozu macierzystego Auschwitz I; zwiedzanie najważniejszych obiektów poobozowych w obozie Auschwitz II-Birkenau: baraki więźniarskie, rampa wyładowcza, ruiny komór gazowych i krematoriów II lub III, wypożyczenie zestawu słuchawkowego.

Płatności za bilety oraz transport należy dokonywać w biurze OKiS przy ul. Przyjaciół Żołnierza 14a w godzinach 8:00-16:00. Forma płatności – gotówka.
Zapisy na wycieczkę przyjmujemy wyłącznie do wtorku 9.11.2021 r.
Szczegóły pod nr telefonu 663 166 188, w biurze OKiS oraz na stronie www.okiswbierutowie.pl

UWAGA:
➢ Wejście na teren Muzeum, zarówno do b. obozu Auschwitz I, jak i do Birkenau, możliwe jest tylko z zarezerwowaną wcześniej imienną kartą wstępu (karty zapewnia organizator wycieczki) oraz dokumentem tożsamości.
➢ Przebywając na terenie Muzeum należy zachowywać się z należytą powagą i szacunkiem. Odwiedzających obowiązuje ubiór stosowny do charakteru miejsca.
➢ Maksymalny rozmiar plecaków lub torebek wnoszonych na teren Muzeum nie może przekraczać wymiarów: 30x20x10 cm. Prosimy o pozostawianie większych bagaży w autokarze.
➢ Odwiedzający wchodzą na teren Muzeum z zasłoniętymi ustami i nosem, w sposób obowiązujący na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, i są zobowiązani do dezynfekcji w śluzie dezynfekcyjnej, co zapewni odkażenie zewnętrznych powierzchni odzieży (jeśli jest taka możliwość) lub w udostępnionym aparacie do bezdotykowej dezynfekcji rąk.
➢ Nie zaleca się zwiedzania Muzeum osobom poniżej 14 roku życia.
➢ Uczestników wycieczki prosimy o zapoznanie się z Regulaminem zwiedzania i przebywania na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau obowiązujący od 6 października 2021 r, oraz z Zasadami dotyczącymi odwiedzających w celu zachowania reżimu sanitarnego. Regulamin zwiedzania oraz zasady reżimu sanitarnego znajdują się na stronach:
* http://www.auschwitz.org/gfx/auschwitz/userfiles/_public/visit/37_pl.pdf
* http://www.auschwitz.org/gfx/auschwitz/userfiles/_public/visit/25_pl.pdf

Informacje o wycieczce do Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau
Regulamin uczestnictwa w wycieczce do Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau organizowanej przez Ośrodek Kultury i Sportu w Bierutowie